Imieniny: Grzegorza i Dariusza
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Tanie Pogotowie Komputerowe

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Zajazd Napoleoński ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

ARTYKUŁY

WSTRZYMANO BUDOWĘ CENTRUM HANDLOWEGO W MIĘDZYLESIU
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
Firma BHK Kraków nie powinna budować centrum usługowo-handlowo-rekreacyjnego w Międzylesiu. Sąd administracyjny uchylił właśnie warunki zabudowy na terenie dawnych zakładów ZWAR przy ul. Szpotańskiego. To sukces kupców protestujących przeciw inwestycji
Jacek Semeniuk reprezentujący inwestora, spółkę BHK Kraków Joint Venture, zapowiada jednak, że to nie koniec jej starań: - Odwołujemy się od wyroku do NSA, nie zrezygnujemy z inwestycji przy ul. Szpotańskiego.
Firma, w której 100 proc. udziałów ma Strabag, austriacki gigant budowlany, od kilku lat planuje zagospodarowanie terenów dawnych Zakładów Wytwórczych Aparatury Wysokiego Napięcia. U zbiegu ulic Żegańskiej i Szpotańskiego miało powstać Rodzinne Centrum Usługowo-Handlowo-Rekreacyjne "Ferio Wawer". Decyzja o warunkach zabudowy zezwalała w nim na "punkty handlowe o powierzchni do 1000 m kw.", i to mimo że plan zagospodarowania pofabrycznych gruntów wciąż przewiduje tu obiekty "techniczno-produkcyjne". Wyklucza zaś supermarket. - Centrum handlowe w tym miejscu byłoby nie tylko sprzeczne z prawem, ale pozbawiłoby nas miejsc pracy - mówi Marek Nerc z Izby Kupców i Przemysłowców. - Z taką inwestycją wiążą się też sznury dostawczych tirów, wywóz śmieci itp. Mieszkańcom, w tym i mnie, trudno się z tym pogodzić.
O protestach przedsiębiorców z Międzylesia "Gazeta" donosiła wielokrotnie. Teraz poparł ich też wojewódzki sąd administracyjny. Stwierdził, że warunki zabudowy wydane za rządów odwołanego burmistrza Macieja Wąsika z PiS (dziś wicekomendanta straży miejskiej) są niezgodnie z obowiązującym planem.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
24-11-2004 o godz. 16:31:08 [odsłon 3205]
(Czytaj więcej... | 77 komentarze | Wynik: 5)

ARCHIWUM JUŻ W PROKURATURZE
z Życia Warszawy Przemysław Zaboklicki złożył w środę wniosek do prokuratury o wyjaśnienie zaginięcia w wawerskim urzędzie pozwoleń budowlanych.Skandal wokół rejestrów decyzji o pozwoleniach na budowę ujawniło ŻW. Chodzi o archiwalne dokumenty z okresu od października 2000r. do października 2001 r., które zgubiły się w urzędzie dzielnicy Wawer. Kiedy i w jakich okolicznościach? Nie wiadomo. Ich zniknięcie wyszło na jaw, kiedy urzędnicy z Wawra zostali skontrolowani przez Ratusz.

- Uważam, że sprawę trzeba wyjaśnić. Kontrola powinna mieć swoją kontynuację, dlatego złożyłem wniosek w prokuraturze - mówi Życiu Warszawy wawerski radny Przemysław Zaboklicki. - Należy wykryć i ukarać ludzi odpowiedzialnych za to, że dokumenty zniknęły.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
13-11-2004 o godz. 12:06:31 [odsłon 2556]
(Czytaj więcej... | 1709 bajtów więcej | 102 komentarze | Wynik: 4)

WAŁ WRESZCIE SZERSZY!
 
Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych dotrzymało słowa. 28 października został puszczony ruch na drugiej, zachodniej, dwupasmowej nitce Wału Miedzeszyńskiego od mostu Siekierkowskiego po nowe rondo wybudowane w miejscu gdzie Wał łączy się z Traktem Lubelskim.
   
 
W ostatnich dniach tempo pracy było bardzo duże. Gdy jedne ekipy kładły asfalt na ostatnich odcinkach, inne montowały bariery energochłonne między jezdniami, podłączały do sieci uliczne lampy, malowały pasy na nowej jezdni, ustawiały znaki drogowe i sygnalizatory na przejściach dla pieszych oraz na skrzyżowaniach. Walce drogowe pracowały nawet w nocy. Jeszcze w środę wieczorem z zachodniej jezdni pobocza ciężarówkami wywożono palety po kostce brukowej.
Dyrektor budowy nowego Wału oddanie do użytku drugiej jezdni uzależniał od pogody. Ta dopisała, w ostatnich dniach było słonecznie i ciepło.
Od czwartku korzystający z Wału Miedzeszyńskiego w dojazdach do pracy mogli przekonać się, ile zaoszczędzą czasu traconego rano, po południu i wieczorem w gigantycznych korkach, nerwów, a także bezproduktywnie spalonego paliwa. Ciekawe, na jak długo wystarczy ta arteria, wszak tereny w kierunku Otwocka są bardzo atrakcyjne dla budownictwa. Może się okazać, że poczynione oszczędności (pierwotnie miały być dwie jezdnie po trzy pasy każda) oszczędnościami wcale nie są. Pożyjemy, zobaczymy.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
08-11-2004 o godz. 22:55:42 [odsłon 3194]
(Czytaj więcej... | 41 komentarze | Wynik: 4)

PRZYBĘDZIE MIESZKAŃ KOMUNALNYCH

 
Na mieszkania komunalne w Wawrze czeka wiele rodzin. W drugiej połowie przyszłego roku sytuacja się wyraźnie poprawi – zostanie oddana do użytkowania przez najbardziej potrzebujących dzielnicowa inwestycja komunalna przy Trakcie Lubelskim 353. Nowy, lepszy dach nad głową otrzymają 74 rodziny.
Budowa ruszyła na początku tego roku. Obok istniejącego już budynku komunalnego powstaje 6-segmentowy obiekt biurowo-mieszkalny. Każdy segment składa się z trzech podpiwniczonych kondygnacji. Najwięcej, bo aż 44, będzie mieszkań małych, zaledwie jednopokojowych, 24 dwupokojowe i tylko 6 lokali typu M-4.
-To nie jest przypadek, że powstaje tak dużo mieszkań jednopokojowych – wyjaśnił nam Jan Pieńkowski, przewodniczący komisji mieszkaniowej Rady Dzielnicy Wawer. – Takie są potrzeby na naszym terenie. – Nie powinno się budować mieszkań komunalnych o dużym metrażu, ponieważ przeznaczone są dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej i nie byłoby ich stać na opłacanie czynszu oraz pozostałych świadczeń – uważa inny członek Rady Dzielnicy, Przemysław Zaboklicki.
 
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
08-11-2004 o godz. 22:50:28 [odsłon 2470]
(Czytaj więcej... | 4051 bajtów więcej | 79 komentarze | Wynik: 4)

WAWERSKIE ARCHIWUM X
z Życia Warszawy Gdzie się podziały kontrowersyjne pozwolenia na budowę?

O Wawrze znów głośno. Tym razem w dzielnicy zaginęło archiwum pozwoleń na budowę wydanych w 2000 i 2001 r. Wiele z tych pozwoleń to prawne buble, którymi interesują się sądy.

Przemysław Zaboklicki, radny UPR z Wawra, o zaginięciu dokumentów dowiedział się z pokontrolnego raportu warszawskiego Ratusza. - To tym bardziej szokujące, że w ubiegłych latach w Wawrze było wiele nadużyć przy wydawaniu pozwoleń na budowę - mówi. - Skoro papiery zaginęły, zabraknie dowodów.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
07-11-2004 o godz. 10:07:11 [odsłon 2547]
(Czytaj więcej... | 2112 bajtów więcej | 69 komentarze | Wynik: 5)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 
44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  KALENDARZ

Dodaj wpis »

  GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW

Dopisz swoje ....

  CO JEST NA ALLEGRO??
Zobacz co sąsiedzi sprzedają na Allegro. Oszczędzaj na kosztach wysyłki.

  PODRĘCZNE INFORMACJE

Plan Warszawy-Wawer
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelit.: Google

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.27 sekund