Imieniny: Grzegorza i Dariusza
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Tanie Pogotowie Komputerowe

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

ARTYKUŁY

WIADUKTY PRZY PŁOWIECKIEJ PRZED REMONTEM
Aż dziewięć firm zgłosiło się w poniedziałek na przetarg poprzedzający remont rozsypujących się wiaduktów na Płowieckiej nad torami linii otwockiej. Trzeba je zburzyć i postawić od nowa.

Według pracowników ZDM istnieje groźba, że "niedługo wiadukt może ulec awarii". - Jest w fatalnym stanie, ale na razie można nim jeździć spokojnie. Jest cały czas monitorowany. Zamkniemy go, jeśli będzie zagrożone bezpieczeństwo kierowców - zapowiada Urszula Nelken, rzecznik ZDM. Urzędnicy mają jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie. Chcą, by remont na wylotówce na Siedlce i Lublin zaczął się za kilka tygodni. Wczoraj ujawniono oferty firm, które chcą go odbudować. Największe szanse na zwycięstwo ma Mitex, który zaproponował najniższą cenę za roboty - 12,7 mln zł.
Jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć szybko, prace mogłyby rozpocząć się jeszcze zimą. - Na początku zostanie rozebrany wiadukt północny [jezdnia w stronę centrum - red.], który jest w gorszym stanie. Potem wykonawca prac zburzy i odbuduje wiadukt południowy. Wstępnie planujemy, że wszystkie prace zakończą się jesienią przyszłego roku - przewiduje Urszula Nelken.
Remont będzie się wiązał z ogromnymi kłopotami dla kierowców. Przejazd nad torami zostanie znacznie zwężony. Przed nim będą tworzyć się tasiemcowe korki.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
04-01-2004 o godz. 16:12:26 [odsłon 2956]
(Czytaj więcej... | 62 komentarze | Wynik: 4.75)

WYWIAD Z WIESŁAWEM MIGUTEM PRZEWODNICZĄCYM RADY DZIELNICY WAWER
Zmiana ustroju stolicy nie ułatwiła chyba życia wawerskim radnym. Jaki był mijający rok?

– Rzeczywiście, rok był bardzo trudny. Po zmianie ustroju Warszawy do dzisiaj nie określono szczegółowych kompetencji rad dzielnic, zarządów dzielnic czy też ich burmistrzów. Mam nadzieję, że statut precyzujący te rzeczy w końcu powstanie. Dzisiaj istnieją cztery projekty statutów i Rada Warszawy ma się nimi zająć. Obecnie panuje pewien chaos kompetencyjny, przejawiający się choćby tym, że burmistrz dzielnicy nie ma prawa zwolnić mało sprawnego i popełniającego błędy urzędnika, pracującego w podległym mu urzędzie.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
27-12-2003 o godz. 18:49:11 [odsłon 3066]
(Czytaj więcej... | 12621 bajtów więcej | 81 komentarze | Wynik: 3)

WYWIAD Z BURMISTRZEM WAWRA DARIUSZEM GODLEWSKIM
Powiedział Pan, że nie jest organem wykonawczym, lecz rzecznikiem mieszkańców. Co chce Pan przez to powiedzieć?

– Po prostu moja moc sprawcza jest bardzo ograniczona. Teraz nie dysponuję większością narzędzi, jakie burmistrz ma w swym ręku. Nie mogę nikomu nic kazać. Sam nie wydaję żadnych decyzji administracyjnych. Nie mogę nikogo z pracowników ukarać ani nagrodzić. Wynika to z likwidacji gminy, jaką był do zeszłego roku Wawer, a także z centralizacji wprowadzonej zarządzeniami prezydenta Kaczyńskiego. To on jest dziś organem wykonawczym we wszystkich sprawach w Warszawie. Udziela wprawdzie upoważnień do wykonywania określonych czynności przez inne osoby (udzielił ich w całej Warszawie ok. 6000, a w samym Wawrze ok. 300), ale ostatecznym decydentem pozostaje ciągle on sam. Podobnie Rada Dzielnicy nie jest dziś organem stanowiącym, gdyż jedyne uprawnienia, jakie posiada, to powołanie i odwołanie swego zarządu i raz do roku zaopiniowanie projektu budżetu. To jest norma działania wszystkich dzielnic w Warszawie.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
27-12-2003 o godz. 18:43:11 [odsłon 1895]
(Czytaj więcej... | 5120 bajtów więcej | 65 komentarze | Wynik: 3.66)

KOLEJNE OPÓŹNIENIA NA TRASIE SIEKIERKOWSKIEJ


Zobacz powiększenie
Trasa Siekierkowska, która od ponad roku urywa się tuż za mostem, w 2004 r. wydłuży się najwyżej o 300 metrów do skrzyżowania z ul. Bora-Komorowskiego na Gocławiu

Zarząd Dróg Miejskich podał wstępny harmonogram budowy dalszych odcinków Trasy Siekierkowskiej. Jest już pewne, że inwestycji nie uda się zakończyć w 2005 r., jak planowano jeszcze niedawno

Od 15 miesięcy Trasa Siekierkowska nie wydłużyła się ani o metr. Ten zastój władze miasta tłumaczą tym, że ekipy rządzące miastem w poprzednich kadencjach nie wykupiły gruntów na prawym brzegu Wisły. Nie ma jednak wątpliwości, że opóźnienia wzięły się także z innego powodu - nowe władze zdecydowały się przeprojektować trasę. - Pierwotnie zakładano, że tylko w kierunku Płowieckiej i na Terespol pojadą bezkolizyjnie kierowcy z Trasy Siekierkowskiej. Na ul. Marsa mieli wjeżdżać przez rondo. Teraz projektujemy także nową estakadę, która połączy te dwie arterie - powiedział na spotkaniu z mieszkańcami Gocławia i Starego Wawra Edward Kowalczyk z Transprojektu Gdańskiego. Firma ta przygotowuje nową dokumentację. To właśnie ul. Marsa i dalej Żołnierską ma prowadzić tzw. obwodnica etapowa, która połączy się kiedyś z Trasą Toruńską w Markach.--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
22-12-2003 o godz. 09:50:59 [odsłon 2099]
(Czytaj więcej... | 3660 bajtów więcej | 40 komentarze | Wynik: 4.5)

OSZCZĘDNOŚĆ Z LINUXA
Kasując Windowsy można uzbierać na stację Metra
Siedemdziesiąt milionów złotych w pięć lat - takie oszczędności może przynieść miejskiemu budżetowi zainstalowanie darmowych programów w komputerach Ratusza.

Lech Kaczyński dostał wczoraj od radnych Unii Polityki Realnej dziewięć płyt z darmowym systemem operacyjnym Linux. W ten sposób samorządowcy z UPR chcieli pokazać, jak miasto może oszczędzać.
- W ciągu pięciu lat można zaoszczędzić nawet 70 milionów złotych - przekonuje Przemysław Zaboklicki, radny UPR z Wawra. Za to można zbudować stację metra, kupić 70 autobusów niskopodłogowych lub zbudować 40 kilometrów dróg. Stołeczne urzędy używają głównie systemu operacyjnego Windows oraz pakietu biurowego Microsoft Office. W sklepie bez upustów każdy z tych programów kosztuje ok. 2 tys. zł. Według UPR można je wymienić na darmowe oprogramowanie "open source" . Jedyne koszty, jakie poniesie miasto, to szkolenie pracowników i opłaty za serwis.

Na bezpłatnych programach OpenOffice władze Lublina zaoszczędziły kilkanaście tysięcy złotych. Częstochowa zamiast MS Office instaluje pakiety Star Office. W Unii Europejskiej silnie promuje się programy typu "open source". Jak pokazują doświadczenia hiszpańskie oszczędności mogą wynieść nawet 20 mln eur
o.

 

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
16-12-2003 o godz. 09:46:42 [odsłon 2841]
(Czytaj więcej... | 68 komentarze | Wynik: 4.33)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 
44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  KALENDARZ

Dodaj wpis »

  GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW

Dopisz swoje ....

  CO JEST NA ALLEGRO??
Zobacz co sąsiedzi sprzedają na Allegro. Oszczędzaj na kosztach wysyłki.

  PODRĘCZNE INFORMACJE

Plan Warszawy-Wawer
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelit.: Google

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund